BMW M2: Nová generace bude poslední bez elektrifikace!

Premiéra ostrého BMW M2 se blíží. Pro mnichovské „petrolheady“ bude poslední příležitostí, jak si dopřát pravověrné „emko“ bez nabíjecího kabelu. A s manuálem!

Sportovních aut ubývá. Samozřejmě, pro emise. A i ty, které zůstávají, ubírají na počtu válců a přidávají více elektromotorů. Takový Mercedes-Benz třídy C od AMG si už například s šestiválcem dopřát nemůžete. V Mnichově to ale ještě nevzdávají. Nejenže zde máme nové šestiválcové ostré modely M3 a M4 a brzy dokonce i ostré kombi M3 Touring, ale s mohutným srdcem dorazí i nová generace kompaktního BMW M2. Automobilka o ní mluví jako o autě s čistě závodní technologií, určeném pro běžné cesty. A nebude daleko od pravdy, protože podvozek a dynamiku dolaďuje přímo na okruhu Salzburgring v Rakousku.


BMW M3/M4 50 Jahre: Narozeninová edice hýří barvami
To, že premiéra je už opravdu za rohem, potvrzují oficiální snímky předprodukčních prototypů zahalených v kamufláži. BMW slibuje, že dynamikou zaútočí M2 na předchozí vrcholovou verzi BMW M2 CS. A to už v základní verzi. Zdá se tedy, že jeho šestiválcové srdce 3,0 TwinPower Turbo by mohlo mít avizováno 330 kW. Pro samotný motor není taková nadílka problémem, protože pracuje i pod kapotami výkonnějších modelů M3 a M4, včetně těch s přívlastkem Competition. A ještě lepší zprávou je, že kromě osmistupňové automatické převodovky budou mít zákazníci na výběr šestistupňový manuál. Co víc si přát v autě se zadním náhonem?

Sweden. Uppsala. 10.28.2021. Close up view of female hands on steering wheel of electric car BMW iX3.


BMW X1/iX1: Třetí generace bude také čistě elektrická. Diesel však pořád má!
O zkrocení této šelmy, která by měla ve zrychlení z 0 na 100 km/h podlézt čtyři vteřiny, se postará mohutná M brzdová soustava. Navenek bude M2 ​​své okruhové DNA dávat najevo rozsáhlým aerodynamickým bodykitům. Komu to nebude stačit, může si zvolit například příplatkovou karbonovou střechu, snižující těžiště, stejně jako karbonová sedadla pro řidiče a spolujezdce. O nezájem se BMW bát rozhodně nemusí. Nové BMW M2 bude totiž posledním „emkem“ bez jakékoli elektrifikace. Míří tedy k nadšencům. Každé další už přijde s nějakou formou elektrické podpory. Automobilka z Mnichova plánuje premiéru na říjen. Výrobu zajistí mexický závod BMW v San Luis Potosí.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram