Veřejným a státním zaměstnancům se zvýší platy

Státním a veřejným zaměstnancům se od začátku července letošního roku zvýší platy o 3 procenta. Vyplývá to z nařízení, které ve středu schválila vláda. Nařízení vycházejí z uzavřených kolektivních smluv vyššího stupně pro veřejnou a státní službu na rok 2022. Zvýšení platů státních a veřejných zaměstnanců si ve druhém pololetí letošního roku vyžádá ze státního rozpočtu téměř 85 milionů eur a v příštím roce téměř 170 milionů eur.

Ministr práce a sociálních věcí Milan Krajniak (Jsme rodina) se v pondělí s odboráři dohodl na tom, že začnou jednání o dřívějším zvyšování platů ve státní a veřejné službě. \“Jsme připraveni odstartovat jednání o finančních kompenzacích pro zaměstnance, tedy jednání o platech, i před termínem, který je stanoven na 1. ledna 2023,\“ řekl po mimořádném jednání Hospodářské a sociální rady SR.

nemovitosti, reality, realitní agent, dům, hypotéka
ČTĚTE VÍCE
VÚB banka reaguje na trhy. Od soboty opět výrazně navýší úroky na hypotékách
První setkání s vyjednavači za vládu by se podle viceprezidentky Konfederace odborových svazů SR Moniky Uhlerové mělo uskutečnit příští týden ve středu. Na tomto setkání odboráři podle ní představí vlastní návrh na zvýšení platů ve státní a veřejné službě. \“Doufám, že se jednání budou vyvíjet tak, že všichni státní a veřejní zaměstnanci už během letošního roku dostanou vyšší valorizaci platů než o tři procenta, která je dohodnuta v kolektivních smlouvách,\“ řekla.

A man holds rubles and dollars in his hand, a businessman holds money in his hand

Platy zaměstnanců pracujících ve státní službě a ve veřejném zájmu se v loňském roce nezvyšovaly. Od začátku roku 2019 se platy zaměstnanců ve státní a veřejné službě zvýšily o 10 procent a od začátku roku 2020 o dalších 10 procent.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram